۱۴۰۰ دوشنبه ۴ بهمن
English
صفحه اصلی
1400/09/25 هدف اصلی در سفرهای شهرستانی، شتاب بخشیدن به روند اجرای پروژه هاست
هدف اصلی در سفرهای شهرستانی، شتاب بخشیدن به روند اجرای پروژه هاست

استاندار خراسان جنوبی گفت: هدف اصلی از انجام سفرهای شهرستانی، بررسی میدانی شرایط و شتاب بخشیدن به روند اجرای پروژه هاست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قائنات؛ قناعت، خاطرنشان کرد: این سفرها بالاتر از برنامه هاست و برای تسریع در امورات انجام می شود.

وی متذکر شد:بسیاری از مشکلات شهرستان قاینات احصا شده و رفع آنها در برنامه های استان قرار دارد.

به گفته وی؛ تکمیل پروژه دوبانده سازی محور قاین - بیرجند از جمله مواردی است که با جدیت دنبال خواهد شد.

استاندار با اشاره به جایگاه کارخانه فولاد در اشتغالزایی و توسعه استان، اظهار امیدواری کرد: در سال1401 شاهد راه اندازی بخش فولادسازی این کارخانه باشیم.

قناعت در خصوص مشکل تأمین آب مورد نیاز فولاد هم گفت: آب مورد نیاز این مجموعه با مشارکت کارخانه و از محل پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر قائن تأمین خواهد شد.

وی به برنامه های استان برای رفع مشکل کم آبی اشاره کرد و گفت: در این راستا برای انتقال آب از خلیج فارس و استفاده آن در صنایع استان پیگیری های لازم صورت خواهد گرفت.

ایشان با اشاره به برنامه بازدید از پروژه پادگان تصریح نمود: به منظور اجرای شبکه آب تا ورودی پادگان غدیر قاین تا پایان سال و برای بهسازی ورودی این مجموعه نیز تا پایان سال1401 اعتبارات استانی تخصیص می‌یابد.

استاندار متذکر شد: برای تأمین اعتبارات مورد نیاز و شتاب بخشیدن به روند اجرای پروژه بیمارستان دوم قاین نیز ضمن انجام مکاتبات لازم با وزارت بهداشت، پیگیری های جدی صورت خواهد گرفت.

قناعت افزود: درخصوص بخش ایزوله بیمارستان نیز با توجه به اهمیت موضوع، کار کارشناسی صورت می گیرد تا اعتبارات مورد نیاز از محل منابع استانی تأمین شود.

به گفته وی؛ اعتبارات مورد نیاز برای ساخت پانسیون های تخصصی پزشکان نیز از محل منابع ملی پیگیری می شود.

استاندار با تأکید بر قدمت مسجد جامع قاین خاطرنشان کرد: برای مرمت و بازسازی این بنای تاریخی ارزشمند تا پایان سال 1401 از محل اعتبارات استانی 2 میلیارد تومان اعتبار تخصیص می دهیم.

استاندار گفت: برای ساخت و تکمیل المان های شهدای گمنام اعتبار مورد نیاز تخصیص یافت.

قناعت تصریح نمود: طرح تفصیلی منطقه نمونه گردشگری بوذرجمهر در شورای برنامه ریزی و توسعه استان پیگیری و ابلاغ خواهد شد.

وی تأکید کرد: مقدمات ثبت جهانی اماکن تاریخی قاین از جمله مسجد جامع و منطقه نمونه گردشگری بوذرجمهر در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گیرد.

به گفته وی؛ موضوع ارتقاء و توسعه درمانگاه تخصصی تأمین اجتماعی در دستور کار قرار گرفت و با واگذاری زمین جنب درمانگاه توسط مسئولین محلی و تأمین اعتبارات ملی به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

استاندار در بخش ابتدایی صحبت هایش، فضای حاکم بر کشور را فضای کار و تلاش و همراهی خواند و با تأکید بر این که نگاه انقلابی بر هر سه قوه حاکم است، گفت: دشمنان به این فضای مطلوب به خوبی واقف شده اند.

قناعت به مذاکرات وین اشاره کرد و افزود: بدون این که از آرمان های خود ذره ای عقب نشینی کنیم، از بحث مذاکرات در وین، خبرهای خوبی به گوش می رسد.

وی متذکر شد: پیش نویس مذاکرات، قبلاً با چشمان بسته امضا می شد ولی الان پیش نویس را ما می دهیم و حاصل این سختی‌ها و مشکلات را مردم در مذاکرات خواهند دید.

استاندار با بیان این که از فرصت‌های ایجاد شده در کشور باید حداکثر استفاده را ببریم، متذکر شد: قرار نیست همه مشکلات یک روزه حل شود، ولی همه باید شبانه روزی وقت بگذاریم و مردم را بفهمیم و درک کنیم.

قناعت با اشاره به پیگیری های جدی دیگر استان ها در رفع مطالبات شان، اظهار داشت: باید حواسمان باشد در این میدان رقابت از دیگران عقب نمانیم.

وی با تأکید بر همراهی های همیشگی مردم استان در همه امور، گفت: فرصت های فراوان استان در حوزه های کشاورزی، معدن و صنعت باید بالفعل شوند و از ظرفیت بزرگان استان که در تهران هستند، باید استفاده کنیم.

به گفته وی؛ یکصدایی در استان به خصوص از سوی مدیران برای کسب منافع استان بسیار مهم است.

گفتنی است در این جلسه مهندس کریمی فرماندار قائنات ضمن ارائه گزارشی از پتانسیل ها و ظرفیت های شهرستان در حوزه های مختلف کشاورزی، صنعتی و ... و بیان اهم مشکلات شهرستان، خواستار عنایت ویژه استاندار در رابطه با بررسی، پیگیری و رفع مشکلات شهرستان گردید.

 
 
 
تعداد بازدید: 219
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal