۱۴۰۰ سه شنبه ۲۷ مهر
English
صفحه اصلی
1400/07/19 قائنات برتر در تولید دو محصول مهم و استراتژیک استان، زرشک و زعفران؛ می باشد
قائنات برتر در تولید دو محصول مهم و استراتژیک استان، زرشک و زعفران؛ می باشد

مهندس کریمی فرماندار در جلسه هم اندیشی با تشکل های بخش کشاورزی شهرستان قائنات با محوریت ساماندهی و برنامه ریزی خرید زرشک از کشاورزان که با حضور مدیران کل جهاد کشاورزی و تعاون روستایی خراسان جنوبی، برگزار گردید؛ اظهار داشت: قائنات برتر در تولید دو محصول مهم و استراتژیک استان، زرشک و زعفران؛ می باشد.

فرماندار گفت: دو محصول زرشک و زعفران، کاشت، داشت و برداشت آن سرمایه بر است که به دلیل شیوع بیماری کرونا و اوج خباثت های ظالمانه آمریکا با مشکلاتی برای فروش این دو محصول مواجه می باشیم.

کریمی، تأکید نمود: ارائه تسهیلات با نرخ پایین برای کشاورزان و صنایع تبدیلی، ورود شرکت های دانش بنیان برای ایجاد ارزش افزوده در این دو محصول و دعوت از بازرگانان و سرمایه گذاران برای ایجاد شرکت های بازرگانی بین المللی و آموزش و فرهنگ سازی برای کشاورزان جهت تولید محصولات ارگانیک و افزایش بهره وری در سطح، امید را در جامعه کشاورزان قائنات زنده نگه خواهد داشت.

در این جلسه مدیران کل جهاد کشاورزی و تعاون روستایی خراسان جنوبی، اظهار داشتند: در سال جاری تسهیلات کم بهره برای کشاورزان پیش بینی شده و مقدمات خرید تضمینی زعفران نیز بطور ویژه در دستور کار می باشد. 

 
 
 
تعداد بازدید: 70
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal