۱۴۰۰ سه شنبه ۲۷ مهر
English
صفحه اصلی
1400/07/07 29 میلیارد تومان مشارکت خیرین شهرستان در حوزه سلامت و مدرسه سازی
29 میلیارد تومان مشارکت خیرین شهرستان در حوزه سلامت و مدرسه سازی

مهندس کریمی فرماندار قائنات در جلسه ستاد توسعه شهرستان قائنات که با حضور اسحاقی نماینده مردم قائنات و زیرکوه و جمعی از مسئولین دستگاه های اجرایی، سرمایه گذاران و متنفذین شهرستان، برگزار گردید؛ با اشاره به اینکه، 29 میلیارد تومان مشارکت خیرین شهرستان در حوزه سلامت و مدرسه سازی در سال گذشته می باشد؛ به مهمترین اقداماتی که در رابطه با توسعه شهرستان صورت گرفته پرداخت و گفت:

-ارتقای بیمارستان شهدای قائن به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی به میزان 300 تخت

-خریداری مجهزترین آی سی یو برای بیمارستان شهدا قائن، خرید یک دستگاه ماماگرافی و راه اندازی آزمایشگاه ویروس شناسی، توسعه مرکز جامع سلامت نیمبلوک، امام خمینی شهر قائن، بیهود، غدیر و احداث دوپانسیون پزشکان آرین شهر و راه اندازی پایگاه انتقال خون از اقدامات مهم در حوزه سلامت است.

- تأمین 100 میلیارد تومان اعتبار ملی برای گازرسانی به روستا های شهرستان بطوریکه ضریب برخورداری شهرستان از نعمت گاز 98 درصد است که تا پایان سال جاری به 100 درصد خواهد رسید.

-با تأمین 17 میلیارد تومان اعتبار طرح فاضلاب مجتمع غدیر غدیر ( هزار واحدی ) اجرا گردید.

-92 درصد پوشش دیجیتال و 145 روستای شهرستان دارای پوشش اینترنت هستند.

-با تأکیدات جناب فتاح رئیس بنیاد مستضعفان کشور طراحی و اجرای واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شهید کاوه قائن که بیش از 6 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم دارد، در دستور کار قرار گرفته است.

-در طی دو سال گذشته 2 هزار واحد مسکونی در سطح شهرستان برای اقشار نیازمند و تحت پوشش نهادهای حمایتی ساخته شده است.

-در پی سفر وزیر جهاد کشاورزی با ایجاد ایستگاه تحقیقات زرشک و زعفران در مرکز آموزش اسلام آباد موافقت گردیده است.

-مجتمع آموزشی حیات طیبه با زیربنای 3 هزار 60 متر مربع زیربنا با جذب 12 میلیارد تومان اعتبار ملی و یک میلیارد و 300 میلیون تومان کمک خیر نیک اندیش اقای حسن نژاد احداث گردیده است.

-استاندارد سازی سیستم گرامایشی مدارس با جذب 15 میلیارد تومان و افزایش رتبه های تک رقمی در کنکور سراسری و قبولی 50 نفر در رشته پزشکی از مهمترین اقدامات در حوزه آموزش و پرورش می باشد.

-جانمایی ایجاد 100 هکتار زمین برای احداث گلخانه و بارگاه زرشک

-مبادله 9 طرح به ارزش 77 میلیارد تومان در قالب سند توسعه خاوران شهرستان قائنات و شناسائی 51 پروژه سرمایه گذاری در 6 حوزه از مهمترین اقدامات در راستای ایجاد اشتغال پایدار می باشد.

-شروع عملیات اجرایی ساختمان پادگان ارتش با 32 هزار متر مربع و 570 واحد مسکونی برای پرسنل

فرماندار در پایان به اهم خواسته های شهرستان در راستای توسعه شهرستان پرداخت و گفت: تأمین تسهیلات کم بهره برای خرید زرشک، قرار گرفتن قائنات در زمره شهرهای کمتر برخوردار و همچنین اجرای پروژه های انرژی های نوین و حضور سرمایه گذاران بومی برای ایجاد سردخانه میوه از مواردی است که نیاز به پیگیری و حضور سرمایه گذاران دارد.

 
 
 
تعداد بازدید: 121
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal