۱۴۰۰ دوشنبه ۲۳ فروردين
English
صفحه اصلی
1400/01/05 بازدید از زندان قائن، دیدار با خانوادهای زندانیان و بازدید از غرفه تولیدات انجمن حمایت از زندانیان در روزبازار قائن
بازدید از زندان قائن، دیدار با خانوادهای زندانیان و بازدید از غرفه تولیدات انجمن حمایت از زندانیان در روزبازار قائن

مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور در بازدید از زندان قاین و در جمع خبرنگاران گفت: یکی از سیاست های تحولی قوه قضائیه این است که  جمعیت کیفری ما کاهش پیدا کند و این امر روز به روز هم محقق می شود.

رئیس دیوان عالی کشور با اعلام رضایت از وضعیت زندان قاین، گفت: در بازدیدی که داشتیم زندان قاین در وضعیت مطلوبی است و تعداد زندانیان به اندازه ظرفیت زندان هستند و امیدواریم با همکاری مقامات محترم قضائی شهرستان روز به روز شاهد کاهش جمعیت کیفری در زندان  باشیم.

حضرت آیت الله سید احمد مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور در مراسمی که با حضور جمعی ازخانواده های زندانیان شهرستان قاین برگزار شد؛ اظهارکرد: دوره جدید قوه قضائیه دوره تحول نامیده شده است و این یک دوره پرکار و پرتلاش است.

وی ادامه داد:همه مسئولین قوه قضائیه در اقصی نقاط کشور فعالیت های فوق العاده ای را شروع کرده اند و کار مضاعفی را انجام می دهند و آثار این تلاشها هم در این دو سال اخیر پیدا شده است و علاوه بر امیدی که در دل مردم ایجاد شد، پرونده های زیادی رسیدگی شد.  

مرتضوی مقدم ادامه داد: از جمله تحولاتی که در دستور کار این دستگاه قرار دارد توجه ویژه به حقوق مردم و کرامت مردم و پاسخگویی و پیشگیری از اطاله دادرسی است که تا حدودی محقق شده است و روز به روز هم وضعیت بهتر می شود و دادگاهها و دادسراها کارشان به روز می شود و امیدواریم که در محتوای آرا هم تحولی صورت گیرد که اشتباه در آرا به حداقل برسد و باعث شود که فراقت قضات عالی بیشتر و دقت بیشتری در پرونده ها صورت گیرد.

رئیس دیوان عالی کشور،گفت: قوه قضائیه توجه ویژه ای به زندان و زندانیان دارد و در تلاش است که اولا جمعیت کیفری زندانیان به حداقل برسند و تا جایی که ممکن باشد مجازاتهای جایگزین داده شود و حکم زندان کمتر صادر شود و زندانیان مواد مخدر از این امر استثنا هستند و مجازات جایگزین ندارد به خصوص افرادی که دارای سابقه هستند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: توجه به خانواده ها و فرزندان زندانیان در برنامه های قوه قضائیه قرار دارد و ما از خانواده ها می خواهیم در پیشگیری از جرائم نقش داشته باشند و در این مسیر گام های موثری بردارند.

در پایان مراسم 30 تبلت اهدایی  قوه قضائیه به فرزندان زندانیان اهدا شد. 

 
\ 
 
 
تعداد بازدید: 206
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal