۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ دي
English
صفحه اصلی
1399/10/14 قرآن صادق ترین گفتار، رساترین موعظه و مهمترین منشور حقوق بشر است
قرآن صادق ترین گفتار، رساترین موعظه و مهمترین منشور حقوق بشر است

نشست فعالان قرآن و عترت شهرستان قائنات با دکتر فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام ملانوری مدیرکل هماهنگی و ارتباطات معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد با حضور مهندس کریمی فرماندار قائنات، امام جمعه، نماینده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی و دیگر مسئولین در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

 مهندس کریمی فرماندار قائنات در نشست فعالان قرآن و عترت شهرستان قائنات با معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار داشت: قرآن صادق ترین گفتار، رساترین موعظه و مهمترین منشور حقوق بشر است.

کریمی در ادامه، با اشاره به اینکه قرآن معجزه بزرگ و جاوید پیامبر اسلام (ص) و هدایت گر بشر به سوی سعادت و بهروزی است؛ بیان داشت: قرآن نوری است که خاموشی ندارد، چراغی است که درخشندگی آن زوال ندارد و راهی است که رونده آن گمراهی ندارد.

فرماندار گفت: از سال 92 چهار مؤسسه قرآنی در شهرستان ایجاد شده و بیش از 3500 نفر در آزمون های سراسری قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شرکت کردند و 28 نفر از فعالان قرآنی تحت پوشش بیمه فعالان قرآنی قرار گرفته اند.

کریمی فرماندار به گوشه ای از فعالیت های قرآنی در سطح شهرستان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: بیش از 40 کارگاه تخصصی تربیت معلم قرآن برگزار شده، بیش از 10 هزار نفر آموزش های قرآنی را فرا گرفته اند و سالانه بالغ بر 100 محفل اُنس با قرآن در مؤسسات برگزار گردیده و راه اندازی سامانه آنلاین آموزش قرآن توسط مؤسسه قرآنی تربیت مدرس قرآن کریم، نمونه ای از فعالیت های قرآنی شهرستان قائنات می باشد.

مهندس کریمی فرماندار قائنات در پایان تخصیص اعتبار برای احداث دارالقرآن برای مؤسسات قرآنی و انجمن قاریان قرآن و اختصاص ردیف اعتباری خاص برای فعالیت های قرآنی را از دکتر فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام ملانوری مدیرکل هماهنگی و ارتباطات معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ، خواستار شد.

 
 
 
تعداد بازدید: 122
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal