۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۳ آذر
English
صفحه اصلی
1399/08/08 شهرستان قائنات نیازمند زیرساختهای بیشتر در حوزه بهداشت و درمان / سرعت پیشرفت بیمارستان دوم قاین بسیار کند است
شهرستان قائنات نیازمند زیرساختهای بیشتر در حوزه بهداشت و درمان / سرعت پیشرفت بیمارستان دوم قاین بسیار کند است

دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت و درمان ضمن بازدید از دانشکده پرستاری و بخش های مختلف بیمارستان شهداء قائن، در جمع خبرنگاران با بیان این که به دعوت نماینده مردم قاینات و زیرکوه و رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند سفری به این شهرستان داشته ایم تا از نزدیک در جریان خدمات رسانی به بیماران قرار بگیریم؛ گفت: قاینات به عنوان دومین شهر پرجمعیت استان نیاز به زیر ساختها و توجه بیشتر در حوزه بهداشت و درمان دارد.

وی با  گلایه از سرعت بسیار کند بیمارستان دوم قاین گفت: این پروژه یکی از موضوعات بسیار حیاتی برای قاینات است و از سال گذشته شروع شده است اما سرعت بسیار پایینی دارد و باید با کمک نماینده و استاندار جدید از محل توازن  و از دریف وزارت بهداشت اعتبار تخصیص یابد و قطعا پیگیر تخصیص اعتبار برای بیمارستان دوم قاینات خواهم بود.

وی افزود: در طی 4 سال گذشته از محل طرح تحول سلامت اقدامات بسیار خوبی در این شهرستان انجام و مردم هم از خدمات آن بهره مند هستند. جان بابایی از راه اندازی بخش آی سی یو با 20 تخت در کمتر از یک ماه در این شهرستان خبر داد و گفت: وزارت بهداشت  تمام تجهیزات آن را طی یک ماه آینده تحویل شبکه بهداشت و درمان شهرستان خواهد داد.

جان بابایی از پیگیری اسکان پزشکان و تکمیل ساختمان ام ار آی خبر داد و گفت: امیدواریم با برطرف شدن مشکل ارز هرچه سریع تر دستگاه ام ار آی به بیمارستان قاین تحویل داده شود.

وی به بخش ایزوله تنفسی بیمارستان قاین اشاره کرد و گفت: این بخش یکی از پروژه هایی است که از محل اعتبارات سازمان جهانی بهداشت تعریف شده است و این منابع باید در اختیار دانشگاه         قرار گیرد و هرچه سریعتر نسبت به تکمیل این پروژه اقدام شود.

معاون درمان وزارت بهداشت ودرمان به بازدید از ساختمان در حال ساخت دانشکده پرستاری قاین اشاره کرد و بیان داشت: اعتبارات مصوب جوابگوی تکمیل این پروژه نیست و این پروژه بزرگی است و بالای 40 میلیارد ردیف بودجه ای می خواهد و باید پیگیری بیشتری صورت گیرد و پیگیری هم خواهد شد.

وی در پایان از مردم شهرستان قاینات خواست با توجه به این که در فصل برداشت زعفران هستید حتما مسائل بهداشتی بیشتر رعایت و کارگرانی که دارای علائم هستند برای درمان به مراکز بهداشتی مراجعه و مجزا از سایر افراد باشند.

برپایه این گزارش فرماندار قائنات نیز از توجه، عنایت و هماهنگی بسیار خوب اسحاقی نماینده مردم شریف شهرستان های قائنات و زیرکوه در رابطه با سفر دکتر جان بابایی به شهرستان قائنات سپاسگزاری نمود.

شایان ذکر است در این سفر و بازدید ها، مهندس کریمی فرماندار قائنات، اسحاقی نماینده مردم شریف قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی، دکتر دهقانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی ایشان را همراهی می کردند.  

 
 
تعداد بازدید: 189
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal