۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۵ تير
English
صفحه اصلی
1399/03/31 توسعه پایدار کشور از روستاها عبور می کند.
توسعه پایدار کشور از روستاها عبور می کند.

دکتر جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در همایش بخشداران، دهیاران و شورا های اسلامی بخش های استان خراسان جنوبی در قائن، بیان داشت: توسعه پایدار کشور از روستاها عبور می کند.

ایشان در ادامه، افزودند: متاسفانه جریان مهاجرتی از روستا به شهر و از شهرهای کوچک به سمت کلان شهر سال به سال بیشتر می شود و اگر به روستاها و شهرهای کوچک توجه نشود کشور رشد و توسعه اش به سمت تک قطبی در مراکز استانها پیش خواهد رفت . 

معاون ورزیر کشور همچنین خاطرنشان کرد: شهرستان قاینات با معادن و ذخایر غنی خود یک کشور است و باید از ظرفیت و پتانسیل ها به درستی استفاده شود.

 
 

مهندس میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی در همایش بخشداران و دهیاران و شوراهای اسلامی بخش های استان خراسان جنوبی که در قائن برگزار گردید؛تصریح نمود:متاسفانه طی چند سال گذشته مهاجرت روستائیان به شهرها افزایش یافته است.

بطوریکه میزان ساکنین روستائیان در کشور 30درصد و در خراسان جنوبی 40 درصد است.

معاون استاندار در ادامه، افزود: امروزه باید حاشیه نشینی ها آسیب شناسی شود و جلوی مهاجرتها گرفته شود. لذا با اندک حمایتی می توان روستاها را متحول و اقتصاد و مهاجرت را مدیریت کرد.

ایشان در پایان، گفت: استان خراسان جنوبی بهترین ظرفیت برای تولید برق از طریق پنل های خورشیدی را دارد و در سفر آقای نوبخت تعداد 7500 پنل خورشیدی هدف گذاری شده است و با تفاهم نامه های انجام شده 3 هزار شغل در قالب خوشه های دستی و بیش از10 هزار شغل نیز ایجاد خواهد شد.

 
 

مهندس کریمی فرماندار قائنات در همایش بخشداران، دهیاران و شورا های اسلامی بخش های استان خراسان جنوبی که با حضور دکتر جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در قائن برگزار گردید؛ اظهار داشت:شهرستان قائنات با پنج نطقه شهری و 173 روستا پرجمعیت ترین شهرستان استان خراسان جنوبی می باشد.

فرماندار در ادامه، بیان داشت: علی رغم ادقامات بسیار مؤثر و چشم گیر دولت تدبیر و امید در سطح شهرها و روستاها، امروزه بیش از 70 روستای شهرستان قائنات دارای تنش آبی است که بیش از 30 روستای این شهرستان آب شرب مردم با تانکر حمل می شود. لذا ایجاد زیرساخت های لازم و امکانات رفاهی در راستای بهبود خدمات رسانی و امید به زندگی و ماندگاری مردم در روستاها بسیار مؤثر می باشد.

کریمی فرماندار از اجرای موفق طرح مسکن محرومین در شهرستان قائنات ،گفت: در شهرستان قاینات 1163 واحد مسکونی در طرح مسکن محرومین اجرا شده که 762 واحد آن آماده بهره برداری می باشد.

وی گفت :در 5 نقطه شهری شهرستان یک میلیون و 850 هزار متر مربع زیر سازی و آسفالت شده است.

فرماندار قاین در این جلسه خواستار اجرای طرح بازیافت پسماند متمرکز روستاها ، و 5 نقطه شهری قاینات، ارتقای تجهیزات ایمنی و مدیریت بحران شهرداریها و دهیاریها و همچنین خواستار توزیع قیر رایگان شد.

 
 
 
 
تعداد بازدید: 186
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal