۱۳۹۹ سه شنبه ۱۱ آذر
English
صفحه اصلی
1398/11/12 انقلاب اسلامی ایران با شعارهای( استقلال، آزادی- جمهوری اسلامی) و ((نه شرقی نه غربی ، جمهوری اسلامی)) در سطح دنیا شناخته شد و توانست الگویی از قیام های مردمی براساس ارزش های الهی را در سطح دنیا و به خصوص جهان اسلام رقم بزند
انقلاب اسلامی ایران با شعارهای( استقلال، آزادی- جمهوری اسلامی) و ((نه شرقی نه غربی ، جمهوری اسلامی)) در سطح دنیا شناخته شد و توانست الگویی از قیام های مردمی براساس ارزش های الهی را در سطح دنیا و به خصوص جهان اسلام رقم بزند

مهندس کریمی فرماندا ر شهرستان قائنات در دیداری که به مناسبت گرامیداشت 12 بهمن ماه با امام جمعه شهر قائن داشت، بیان نمود: انقلاب اسلامی ایران با شعارهای( استقلال، آزادی- جمهوری اسلامی) و ((نه شرقی نه غربی ، جمهوری اسلامی)) در سطح دنیا شناخته شد و توانست الگویی از قیام های مردمی براساس ارزش های الهی را در سطح دنیا و به خصوص جهان اسلام رقم بزند.  

فرماندار در ادامه، افزود: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 57 از مهمترین رویدادهای سیاسی و اجتماعی جهان در قرن بیستم است. انقلابی که با تغییر رژیم پهلوی، قطع وابستگی کشور به قدرت های سلطه گر را به همراه داشت.

ایشان در پایان، خاطرنشان کرد: شاهد انقلابی در کشور شیلی در جهان بودیم که به لحاظ ایدئولوژی پشتوانه ای بیش از هزار سال نظریه پردازی را در امر حکمرانی خوب را دارد. ولی جامعه ای که اندیشه مردمش برخوردار از دو فرهنگ غنی انتظار و مکتب عاشورایی است، مردم آن اسلام را می خواستند. این منطق رمز مانایی انقلاب اسلامی طی 4 دهه گذشته بوده است. سّر این که مردم پایه و اساس اقتدار ملی و صیانت از نظام به هر قیمت بوده اند؛ از همین منطق است و عرق ملی و عزت ملی اجازه نمی داد و نمی دهد که کشورش تحت سلطه و نفوذ بیگانگان باشد.لذا استقلال طلبی و مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی از مهمترین عوامل بروز و ظهور انقلاب اسلامی است.

 
 
تعداد بازدید: 684
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal