۱۴۰۲ جمعه ۷ مهر
English
صفحه اصلی
منشور اخلاقي
وزارت كشور به عنوان يكي از بازوهاي اعمال حكومت دولت در سراسر كشور، بمنظور انجام بهينه ماموريت هاي ذاتي خود كه همانا حفظ نظم و امنيت و تثبيت سياست داخلي دولت مي باشد از اصول ذيل پيروي مي نمايد:
1- التزام به اخلاق اسلامي
2-وظيفه شناسي
3- مردم مداري
4- قانون محوري
* كاركنان وزارت كشور در تمامي سطوح با الگو قراردادن سيره و روش پيشوايان دين، خود را ملتزم به رعايت كليه شئونات اسلامي مي دانند.
* كاركنان وزارت كشور در تمامي سطوح با آگاهي از فلسفه و آرمان هاي منيع انقلاب اسلامي تمام توان خود را در فعليت بخشيدن به اين اهداف بكار مي بندند.
* كاركنان وزارت كشور در تمامي سطوح با دراك حساسيت وظايف محوله از تمامي توان و امكانات موجود در راستاي انجام مطلوب وظايف خود بهره جسته و در اين راه از خداوند متعال ياري مي جويند.
* كاركنان وزارت كشور با آگاهي از تاثير نحوه انجام وظايف بر عملكرد كلي دستگاه هيچگونه كم كاري و تسامح را نپذيرفته و در جهت انجام بهتر وظايف به پرورش توانايي ها و دانش خود مي پردازند و كلام امام علي (ع) را مبني بر عدم تساوي دو روز مسلمان سرمشق خود قرار مي دهند .
* كاركنان وزارت كشور در تمامي سطوح خود را موظف به رعايت نظم و انظباط دانسته و وظايف خود را با اتكاء به اصل مديريتي "همواره راه بهتري براي انجام دادن كارها وجود دارد " انجام مي دهند.
* كاركنان وزارت كشور با اعتقاد به اينكه مردم، حاكمان اصلي حكومت ها هستند، تمامي امكانات خود را به منظور ارائه خدمات مطلوب و پاسخگوئي به نيازهاي مردم بسيج نموده و در مواجهه با ارباب رجوع اصل اخلاقي "خرد در بينش، مدارا در روش و كرامت در منش " را به كار مي بندند و خشنودي خداوند را در خشنود نمودن خلق خدا جستجو مي كنند.
* كاركنان وزارت كشور همواره آمادگي دارند تا راهنمايي هاي لازم، بهنگام و دقيق را به ارباب رجوع ارائه نمايند و آنان را از حقوق خود آگاه ساخته و امور آنان را در سريعترين زمان ممكن انجام دهند.
* كاركنان وزارت كشور در كليه سطوح، در چارچوب قوانين و مقررات رفتار نموده و از هر نوع عدول از قوانين پرهيز نموده و با كليه اشكال تخلف برخورد مي نمايند و در اين راه از فريضه امر به معروف و نهي از منكر پيروي مي نمايند.

ستاد اجرايي طرح تكريم مردم و ارباب رجوع وزارت كشور
تاریخ به روز رسانی: 1394/06/16
تعداد بازدید: 24214
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal