۱۳۹۹ سه شنبه ۱۳ خرداد
English
صفحه اصلی
1398/08/13 تبعيد حضرت امام خميني(ره) به تركيه،كشتار دانش آموزان و دانشجويان در دانشگاه تهران و تسخير لانه جاسوسي آمريكا، سه رويداد مهمي است كه در شكل گيري انقلاب اسلامي نقش بسزائي داشته است
تبعيد حضرت امام خميني(ره) به تركيه،كشتار دانش آموزان و دانشجويان در دانشگاه تهران و تسخير لانه جاسوسي آمريكا، سه رويداد مهمي است كه در شكل گيري انقلاب اسلامي نقش بسزائي داشته است

مهندس كريمي فرماندار قائنات در مراسم نواختن زنگ استكبار ستيزي (13 آبان)،بيان داشت: تبعيد حضرت امام خميني(ره) به تركيه،كشتار دانش آموزان و دانشجويان در دانشگاه تهران و تسخير لانه جاسوسي آمريكا، سه رويداد مهمي است كه در شكل گيري انقلاب اسلامي نقش بسزائي داشته است.

فرماندار در ادامه، اشاره به عواملي كه در پيروزي انقلاب اسلامي نقش اساسي داشته است؛ نمود و افزود: مردمي بودن انقلاب، در گذر زمان مردم پايه و اساس حكومت بودند و در بعد از پيروزي انقلاب نيز در 8 سال دفاع مقدس مردم جانانه و مجاهدانه در پيروزي انقلاب نقش داشتند. و همچنين اصل استقلال طلبي ، استقلال خواهي و آزادي از مهمترين و مؤثرترين مواردي بود كه در پيروزي انقلاب اسلامي نقش بسزايي داشته است.

مقام عالي دولت اشاره به هندسه انقلاب نمود و خاطرنشان كرد: مردمي بودن، حس استقلال طلبي، آزادي، پايبندي به مباني اسلامي، مبارزه با زورگويان و حمايت از مظلومان هندسه انقلاب را شكل داده است.

مهندس كريمي فرماندار در قسمتي از سخنان خود به مناسبت گراميداشت هفته پدافند غيرعامل، به تعريف پدافند عامل و غيرعامل پرداخت و اظهار داشت: پدافند غير عامل به مجموعه اقدامات غير مسلحانه اي كه موجب افزايش بازدارندگي، كاهش آسيب پذيري، تداوم فعاليت هاي ضروري، ارتقاء پايداري ملي و تسهيل مديريت بحران در مقابل تهديدها و اقدامات نظامي دشمن مي شود.

اما پدافند عامل عبارت است از بكارگيري مستقيم جنگ افزار، به منظور خنثي كردن و يا كاهش اثرات حملات و عمليات خصمانه هوايي، زميني، دريايي، نفوذي خرابكارانه و عمليات تروريستي دشمن بر روي اهداف مورد نظر

فرماندار در پايان تصريح نمود: با توجه به اينكه در عصر فرآ اطلاعاتي بسر مي بريم، دشمن به دنبال جنگ هاي سايبري است. به دنبال اشغال سرزمين نيست. بلكه به دنبال بي هويتي و تغيير حكومت ها است. لذا در اين شرايط يكي از مؤثرترين،بهترين و كارآمدترين مواردي كه مي تواند با اين نوع جنگ ها مقابله نمايند؛ آموزش است و بهترين مكان ها براي اجرايي شدن اين آموزش ها، مراكز آموزشي است.

 
 
تعداد بازدید: 182
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal