۱۳۹۸ چهارشنبه ۵ تير
English
صفحه اصلی
1397/10/12 براي تثبيت اشتغال پايدار در روستا ها بايد نگاه ها را به سمتي ببريم تا بهره وري ها را در حوزه كشاورزي و توليد افزايش دهيم
براي تثبيت اشتغال پايدار در روستا ها بايد نگاه ها را به سمتي ببريم تا بهره وري ها را در حوزه كشاورزي و توليد افزايش دهيم

مقام عالي دولت ضمن شركت در نماز جماعت مغرب و عشاء در جمع اهالي روستاي هاي چاهك، موسويه، علي آباد، شونگان و چلونك، با تأكيد براينكه مطالبه گري حق مردم از مسئولين است؛ تصريح نمود: همه مسئولين در برابر مسئوليتي كه بعنوان امانت در اختيار آنان گذاشته شده است؛ بايستي پيگير و پاسخگوي مطالبات بحق مردم در حوزه هاي مختلف با در نظر گرفتن مقدورات باشند.

مهندس كريمي فرماندار شهرستان قائنات در جمع اهالي روستاي هاي فوق الذكر، بيان نمود: براي تثبيت اشتغال پايدار در روستا ها بايد نگاه ها را به سمتي ببريم تا بهره وري ها را در حوزه كشاورزي و توليد افزايش دهيم.

فرماندار قائنات در ادامه به بيان خدمات دولت تدبير و اميد در حوزه هاي مختلف پرداخت و افزود: افزايش صد در صدي اعتبارات دهياري ها براي اجراي طرح هاي مختلف در سطح روستا ها و اجراي طرح تحول سلامت از مهمترين اقدامات شاخص دولت در مناطق كمتر برخوردار بوده است.

فرماندار در رابطه با مشكلات و درخواست هاي ارائه شده از سوي نمايندگان روستا هاي فوق، تأكيد نمود: از ظرفيت نيروهاي توانمند، تأثيرگذار و سرمايه دار بومي اين منطقه كه در ساير نقاط كشور هستند بايستي براي رونق توليد و اشتغال پايدار استفاده گردد. همچنين دولت هم در حوزه كشاورزي در خصوص لوله گذاري چاه هاي كشاورزي و يكپارچه سازي اراضي اعتبارات خوبي در نظر گرفته است كه كشاورزان مي توانند از اين ظرفيت بخوبي استفاده نمايند.

ايشان همچنين بيان داشت: از توانمندي ها و ظرفيت هاي بالقوه اين منظقه مي توانيد در حوزه اشتغال و توليد بخوبي استفاده نماييد. استفاده از انرژي خورشيدي و به دنبال كشت هاي جايگزين بودن يكي ديگر از راه هاي برون رفت از شرايط كنوني است.

در ابتداي اين نشست نمايندگان روستا هاي فوق به بيان برخي از مشكلات و درخواست ها از قبيل: راه اندازي اورژانس 115،پاسگاه انتظامي، ترميم و تعويض شبكه فرسوده توزيع آب آشاميدني،اختصاص آب شيرين كن، يكپارچه سازي اراضي،مقاوم سازي برخي از فضا هاي آموزشي، تخصيص تسهيلات كم بهره در حوزه كشاورزي،تعريض و آسفالت راه روستاي علي آباد و رفع پيچ هاي خطرناك وستاي چلونك، احداث خانه بهداشت و گازرساني به روستا ها، تسريع در راه اندازي پمپ بنزين، لوله گذاري سه چاه كشاورزي شونگان و رفع مشكلاتي كه اهالي اين مناطق با منابع طبيعي دارند؛ و غيره پرداختند كه شخص فرماندار و در ادامه نيز هر يك از مديران حاضر در اين نشست به بيان راهكار هاي برون رفت از مشكلات مطرح شده پرداختند و قول مساعد پيگيري مواردي كه در حد توان باشد به اهالي دادند.

 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 60
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal