۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد
English
صفحه اصلی
1397/08/12 امروزه با نسل چهارم جنگ مواجه هستيم كه جنگ هاي تمام عيار سايبري است كه به دنبال تغيير حكومت ها هستند نه تصرف خاك و سرزميني، لذا در اين شرايط مهمترين اصل توجه به آموزش است و دانش آموزي موفق خواهد بود كه اصول پدافند غيرعامل را در زندگي فردي و اجتماعي مدنظر قرار بدهد.
امروزه با نسل چهارم جنگ مواجه هستيم كه جنگ هاي تمام عيار سايبري است كه به دنبال تغيير حكومت ها هستند نه تصرف خاك و سرزميني، لذا در اين شرايط مهمترين اصل توجه به آموزش است و دانش آموزي موفق خواهد بود كه اصول پدافند غيرعامل را در زندگي فردي و اجتماعي مدنظر قرار بدهد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان قائنات با حضور مهندس كريمي فرماندار شهرستان قائنات ،براتي معاون سياسي اجتماعي فرمانداري و ديگر مسئولين ذيربط، به مناسبت هفته پدافندغيرعامل، ضمن نواختن زنگ پدافندغيرعامل ،مانور پدافندغيرعامل هم در محل دبيرستان شبانه روزي برهان برگزار گرديد.

مهندس كريمي فرماندار شهرستان قائنات در مراسم نواختن زنگ و اجراي مانور پدافند غيرعامل كه صبح امروز در محل دبيرستان شبانه روزي برهان برگزار گرديد؛ اظهار داشت: امروزه با نسل چهارم جنگ مواجه هستيم كه جنگ هاي تمام عيار سايبري است كه به دنبال تغيير حكومت ها هستند نه تصرف خاك و سرزميني، لذا در اين شرايط مهمترين اصل توجه به آموزش است و دانش آموزي موفق خواهد بود كه اصول پدافند غيرعامل را در زندگي فردي و اجتماعي مدنظر قرار بدهد.  

 مقام عالي دولت در ادامه به تعريف پدافندغيرعامل پرداخت و گفت: پدافند عامل عبارت از رويارويي و مقابله مستقيم با دشمن و به كارگيري جنگ افزارهاي مناسب و موجود به منظور دفع حمله و خنثي كردن اقدامات آفندي دشمن ميباشد

پدافند غيرعامل نوعي دفاع غير نظامي است و به مجموعه اقداماتي اطلاق ميگردد كه به جنگافزار نياز ندارد و با اجراي آن ميتوان از وارد شدن خسارات مالي به تجهيزات و تاسيسات حياتي و حساس نظامي و غيرنظامي و تلفات انساني جلوگيري نموده يا ميزان اين خسارات و تلفات را به حداقل ممكن كاهش داد.

پدافند غيرعامل به معناي كاهش آسيبپذيري در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامي و صرفاً با بهرهگيري از فعاليتهاي غيرنظامي،فني و مديريتي است.

در پدافند غيرعامل تمام نهادها، نيروها، سازمانها، صنايع و حتي مردم عادي ميتوانند نقش موثري ايفا كنند

برپايه اين گزارش پس از سخنراني فرماندار محترم، ضمن نواختن زنگ پدافند غيرعامل توسط ايشان، مانور پدافند غيرعامل هم در دبيرستان شبانه روزي برهان شهر قائن برگزار گرديد.

 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 29
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal