۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ دي
English
صفحه اصلی
1397/01/20 كهن ترابي فرماندار شهرستان قائنات در جلسه شوراي اداري شهرستان، عنوان كرد:
كهن ترابي فرماندار شهرستان قائنات در جلسه شوراي اداري شهرستان، عنوان كرد:

كهن ترابي فرماندار شهرستان قائنات در جلسه شوراي اداري با اشاره به اينكه شهرستان قائنات بعنوان دومين شهرستان بزرگ استان به لحاظ جمعيت، قدمت و تأثيرگذاري در حوزه اقتصادي و تجارت و همچنين از لحاظ باستاني داراي ميراث غني فرهنگي و تمدني مي باشد؛ همواره مورد توجه بوده است و انتظار ما از مديران كل استاني هم اين است كه اين شهرستان را بعنوان دومين شهرستان بزرگ استان مدنظر قرار بدهند.

فرماندار قائنات در ادامه با اشاره به اينكه ما هميشه از مديران استاني خواسته ايم كه در كليه امور نگاه استاني داشته باشند؛ خاطرنشان كرد: خودمان اين مهم را در شهرستان در سه چهار سال گذشته در حوزه شهري و روستايي مدنظر داشته ايم و سعي نموديم كه بحث عدالت اجتماعي را محور قرار بدهيم و توزيع امكانات و اعتبارات را براساس نياز سنجي و مزيت هايي كه در حوزه روستايي و شهري وجود دارد؛ داشته باشيم.

فرماندار همچنين، بيان داشت: در چند سال گذشته در حوزه روستايي در بحث فراهم نمودن زيرساخت هايي از قبيل: گاز رساني، آبرساني، راه و برق و غيره خدمات بسيار خوبي صورت گرفته بطوريكه در حوزه گازرساني اين شهرستان از ميانگين كشوري و استاني هم بالاتر است.

ايشان با شاره به اينكه در اين شهرستان انسجام و تعامل بسيار خوبي بين مسئولين دستگاه هاي اجرايي شهرستان وجود دارد؛ افزود: در اين چند سال از رهگذر همين تعاملات و هم پوشاني ها خيلي از مسائل و گره هايي كه از قبل وجود داشته، مرتفع گرديد و خيلي از كار هاي بزرگ در اين شهرستان از جمله برگزاري مسابقات ملي در حوزه ورزش كه مركز استان و ديگر شهرستان ها حتي اعلام آمادگي نكرده بودند، اين شهرستان بخوبي برگزار نمود.

مقام عالي دولت در شهرستان با اشاره به اينكه دو محصول استراتژيك زرشك و زعفران متعلق به اين شهرستان است، تصريح كرد: اقدامات خوبي در خصوص برند سازي اين محصولات صورت گرفته ولي كافي نيست. لذا به دنبال جذب سرمايه گذاران بخش خصوصي هستيم تا با فراهم نمودن صنايع پايين دستي و تبديلي اين محصولات بتوانند رونقي در توليد و بهبود معيشت و اقتصاد و رفع بيكاري جوانان ايجاد نمايند.

فرماندار در قسمتي از سخنان خود؛ گفت: در اين چند سال اين شهرستان در بحث پروژه هاي عمراني، فرهنگي، رفاهي و غيره از رشد كمي و كيفي بسيار خوبي برخوردار بوده است. بطوريكه پروژه هاي اين شهرستان در هفته هاي دولت و دهه فجر هر سال نسبت به سال گذشته، از رشد كمي و كيفي مناسبي برخوردار بوده است.

فرماندار قائنات در پايان؛ تأكيد كرد: اگر به دنبال رونق توليد و جذب سرمايه گذاران بخش خصوصي هستيم و مي خواهيم چرخ صنعت شهرستان بچرخد؛ بايستي خيلي از موانعي كه بر سر راه متقاضيان؛ از جمله در رابطه با دريافت استعلامات و تسهيلات بانكي با آن مواجه هستند را به حداقل برسانيم و تسهيلات را در اسرع وقت و با كمترين بروكراسي اداري به آنان پرداخت نماييم.

 
 
 
تعداد بازدید: 135
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal